Zimní sezóna zahájena

První lednový víkend se v NMNM uskutečnilo úvodní kolo Českého poháru v biatlonu. I přes nepřízeň počasí se pořadatelům podařilo připravit 1500 metrů dlouhý okruh. Původně plánovaný sobotní závod s hromadným startem nahradil rychlostní závod a v neděli se konal rychlostní závod se štafetovou střelbou.

Závodů se zúčastnila pětičlenná skupinka biatlonistů z Kapslovny, a to ve složení: Vítek Smetana, Jirka Vlastník, Lukáš Majer, Martin Srna a Adélka-Anička Markvartová. Nejúspěšnějším Kapslovňáckým biatlonistou se stal Vítek Smetana, který skončil na 5. a 7. místě ve velké konkurenci v kategorii Muži A. Jirka Vlastník se umístil na 16. a 17. místě rovněž v kategorii Muži A. Lukáš Majer (Dorostenec B), který se musel poprat se změnou zbraně a taktéž s přestupem do starší kategorie, si dojel pro 18. a 17. místo. Nováček Kapslovny alias Martin Srnka se umístil dvakrát na 10. místě. Adélka-Anička Markvartová skončila o svém premiérovém biatlonovém víkendu dvakrát na 5. místě.