Vážení zákazníci, střelnice je otevřena pro veřejnost v plném rozsahu při respektování aktuálních nařízení.

Mistrovství dorostu a dospělých 2017

Sychravé září a časté výkyvy teplot zapříčinily řadu nachlazení, která ovšem nezabránila Kapslovňákům v tom, aby na vrchol sezóny dorazili v plném počtu. Závěr letošního léta a zároveň i závodů se konal v Bystřici pod Hostýnem. První závodní den byl ve znamení rychlosti, protože na pořadu dne byly hned dva sprinty. Přesněji řečeno jeden sprint a druhý supersprint. Ve sprintu zazářila 1. místy tato jména: junior Lukáš Majer a žena B Simona Elvy.

  1. místo Lukáš Majer (junioři)

  1. místo Simona Elvy (ženy B)

Odpoledne medaile cinkaly ještě o něco více a to zásluhou 1. místa Lenky Giovagnoni (ženy B), 1. místa Lukáše Majera (junioři) a 3. místa Adély Markové (ženy A). Nutno podotknout, že závod to byl zajímavý napříč všemi kategoriemi a o napjaté chvíle nebyla nouze. Tento poměrně mladý druh závodu začíná nejprve na stavech s puškami na zádech, a tedy první střelbou v klidu (vleže). Na sestřelení terčů má biatlonista pět ran a při nesestřelení absolvuje trestná kola. Dále následuje okruh, který měří 500 m a po doběhnutí na střelnici má závodník na další střelbu vleže osm nábojů, ovšem tentokrát už se jedná o systém vyřazování. Pokud totiž sportovec nezastřílí ani na osm nábojů čistě, rovnou v závodu končí (proto ty dlouhé seznamy jmen ve výsledkové listině, které jsou označené DNQ). Po střelbě se tedy opět běží 500 m s poslední zastávkou na střelnice vstoje. Opakuje se stejný scénář, osm ran a možná diskvalifikace. Právě poslední střelba byla poněkud krizovější než ostatní, jelikož se jednalo o koncovou položku a ještě k tomu o střelbu vstoje. Publikum a především trenéři zažívali infarktové stavy, když například Adéla Marková, Tereza Vaňhová a Vít Smetana sestřelili stojku až na poslední osmý náboj.

3. místo Adéla Marková (ženy A)

  1. místo Lenka Giovagnoni (ženy B)

  1. místo Lukáš Majer (junioři)

Sobotní závod s hromadným startem neměl o infarktové situace taktéž nouzi. Jelikož na střelnici svítilo slunce silně zprava a stav se již nepřiřazuje dle doběhu ke zbraním, nebyl zde prostor ani šance vybrat si místo ve stínu. A to bylo pro některé střelby přímo fatální. Nejlépe se s tlakem a sluncem vypořádala druhá Lenka Giovagnoni (ženy B), která šla ze čtyř střeleb pouze na tři trestná kola. Na 3. místě skončila Simona Elvy (ženy B).

V celkovém součtu byl naším nejlepším sportovcem Lukáš Majer, který vyhrál žebříček v kategorii junioři. Kapslovna se v dospělých umístila na krásném 4. místě. Přehled žebříčku zde

Všem medailistům gratulujeme a těšíme se na jejich výkony v nadcházející zimní sezóně!

výsledky sprint

výsledky supersprint

výsledky hromadný start