Vážení zákazníci, střelnice je otevřena pro veřejnost v plném rozsahu při respektování aktuálních nařízení.

MČR Nové Město na Moravě 2018

Oslavy sv. Václava se přenesly i na území Vysočina Arény. Zlatou tečku uspořádanou ve dnech od 28.-30. září v podobě mistrovství České republiky, si mohli Kapslovňáci náležitě vychutnat. Naši sportovci se i přes tvrdou konkurenci ze Slovenska a Německa udatně byli. Díky svým rychlým nohám a kvalitní střelbě se Kapslovna blýskla hned v několika kategoriích. V hlavní kategorii se o úspěch postaral Marian Valek (muži A) a Alžběta Turková (ženy A). V celkovém pořadí před sebou oba měli sportovce ze zahraničí, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o českou soutěž, tak nakonec na cenné kovy dosáhli. Proto budou následující výsledky uváděny ve dvou variantách – MČR a celkové pořadí. Marian Valek 3. místo (celkově 9. místo) a Alžběta Turková rovněž 3. místo (celkově 5. místo). Kromě elitních kategorií se Kapslovňákům tradičně dařilo i v těch veteránských. Bronzové posty se podařilo uhájit Simoně Elvy (ženy B) a Janu Měšťákovi (muži B).

Na odpoledne byla naplánována prestižní soutěž štafet. Štafetový závod dvojic měl opět pražský úspěch. Stříbrné medaile získala dvojice žen A – Alžběta Turková spolu s Annou Volfovou a také muži A ve složení Lukáš Majer a Marian Valek.

Druhý závodní den se našemu klubu nedařilo o nic méně, protože neděle se nesla ve velkém vítězném stylu. Mistry ČR v hromadném závodu pro sezónu 2018 se stali Alžběta Turková (ženy A, celkově 3. místo), Simona Elvy (ženy B), Marian Valek (muži A, celkově 5. místo) a Jan Měšťák (muži B).

1. místo Alžběta Turková (ženy A)
1. místo Marian Valek (muži A)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. místo Simona Elvy (ženy B)

A tím víkendové úspěchy ani zdaleka nekončily! Jelikož byla Kapslovna vidět v průběhu celého roku, proto nebylo vůbec žádným překvapením, že se jejím členům dařilo i v žebříčku. V celkovém pořadí ve svých kategoriích zvítězili Lukáš Majer (junioři), Marian Valek (muži A), Jan Měšťák (muži B) a Simona Elvy (ženy B). Tito zlatí sportovci se v součtu s úspěchy dalších Kapslovňáků po celou sezónu podíleli na velmi významném počinu. Kapslovna získala v klubové soutěži dospělých neuvěřitelné 2. místo.

Kapslovna stále dokazuje, že i v Praze se dá na republikové úrovni dělat letní část biatlonu ve velmi kvalitní formě. Na závěr mě proto nenapadá lepšího shrnutí než těchto několik slov od předsedy Klubu biatlonu Kapslovna doc. PhDr. Víta Smetany, Ph.D.: „Milí Kapslovňáci, chci Vám všem napsat, že jsem včera měl a stále ještě mám opravdu velikou radost z toho obrovsky úspěšného závěru letní sezóny. Zvítězit v posledním závodě na MČR v kategoriích ženy A, muži A, ženy B a muži B – a k tomu též ve čtyřech celosezónních soutěžích, to je skutečně něco bezprecedentního! Strašně moc tedy gratuluji Bětce, Simče, Marimu, Honzovi a Lukášovi, ale zároveň chci poděkovat všem, kteří se pravidelně zúčastňovali závodů, zaznamenali řadu dalších krásných umístění a přispěli tak i k úspěšným výsledkům v klubových soutěžích.

1. místo Jan Měšťák (muži B)

Skleněnou „plaketu“ značící 2. místo v klubové soutěži dospělých mám tady v pracovně před sebou na stole a zlepšuje mi celý den náladu 🙂  Tak vzhůru do další tréninkové práce – zima už klepe na dveře… 🙂  Váš V.

A jak rovněž řekl náš současný předseda, je nutné tyto obdivuhodné a naprosto úžasné úspěchy zdůraznit čelním představitelům biatlonu a především se je snažit přetavit i do zimní biatlonové sezóny. Děkujeme všem za přízeň a držte palce i v dalších sezonách! 🙂

výsledky sprint

výsledky štafetového závodu dvojic

výsledky závodu s hromadným startem