Vážení zákazníci, střelnice je otevřena pro veřejnost v plném rozsahu při respektování aktuálních nařízení.

MČR Letohrad 2020

Po dlouhém a netrpělivém čekání na vrchol sezóny se biatlonisté přeci jen dočkali. V pozměněné formě a s mnoha opatřeními se mistrovství ČR v Letohradě uskutečnilo.

Závodní týmy páteční trénink absolvovaly dle předem rozepsaných hodinových rozpisů, aby se eliminoval kontakt velkých skupin. Další změnou byly dva oddělené závodní nástřely – první dopoledne pro dorost a druhý odpoledne pro dospělé. Kromě těchto opatření se sportovci museli vypořádat s nastupujícím podzimem, jenž s sebou přinesl, nutno podotknout, velmi chladné teploty v rozmezí 8-10 °C doprovázené deštěm či mrholením. Ani podmínky na trati nebyly nikterak závratné, ale naštěstí trasy vedly jak bahnitým lesem tak sušším asfaltem.

I přes všechny výše zmíněné překážky a komplikace tým Kapslovny opět ukázal, že se umí rvát za všech okolností, a tak mohlo vzniknout několik cenných umístění.

Vytrvalostní závod je více než ostatní disciplíny závislý na kvalitní střelbě, protože se neběhají trestná kola, ale závodníci za každou netrefenou ránu obdrží 30 sekundovou penalizaci. Samozřejmě je to méně výhodné, než kdyby si trestné kolo odpykali po vlastních nohou. Proto byly časy střeleb delší než obvykle a soustředění se dalo během závodu krájet. Krásným výsledkem (ne)překvapila Lenka Giovagnoni (W31), pouze lehké zaváhání předvedla až na poslední stojce, kdy po třech nulách minula tři sklopky vstoje. Ale i tak zajistila zlatou medaili pro Kapslovnu.

Druhý den byl na medaile o něco víc štědrý. Vítezství zopakovala Lenka Giovagnoni (W31) s opět skvělou střelbou (L: 0, S:1). Její um se podařilo trumfnout pouze Aničce Volfové, která se se dvěma nulami dokázala probojovat na třetí příčku v kategorii juniorek a druhou příčku v AMČR. Anička tak zakončila svou éru v této kategorii a příští rok ji čeká nová vzrušující výzva v elitních ženách.

Dále se hodnotili celkoví vítězové jednotlivých kategorií, a i my jsme měli svého zlatého velvyslance. I přes nepřítomnost na MČR zvítězila ve své kategorii W41 Simona Elvy.

3. místo Kapslovna (kluby dospělí)

Kromě individuálních výsledků se na konci každé sezóny také vyhlašuje týmová soutěž, což je pomyslnou každoroční třešničkou na dortu našeho klubu. Ani letos se vyhodnocení neobešlo bez účasti Kasplovny. Nakonec trofej za 3. místo putovala k rukám předsedy Vítka Smetany a dál do srdce Žižkova na Parukářku.

Děkujeme všem sportovcům, a zvláště pak medailistům, kteří reprezentují náš pražský klub. Již teď se můžeme těšit na další sezónu 2020/2021, buďte s námi u toho. Nezapomeňte, že Kapslovňáci jsou jak na Facebooku tak na Instagramu, kde je můžete sledovat 🙂

výsledky vytrvalostní závod, výsledky sprint

výsledky klubová soutěž – dospělí, výsledky žebříček