Vážení zákazníci, dle rozhodnutí vlády z 8. 10. 2020 je provoz střelnice v upraveném režimu.

III. kolo ČP Jablonec nad Nisou 2015

A je tady další kolo Českého poháru v biatlonu. Sice má být třetí, ale díky nepříznivým sněhovým podmínkám je po Novém Městě na Moravě teprve druhé.

Biatlonový areál Břízky v Jablonci leží v nadmořské výšce cca 600 m n.m. a jelikož zima letos opravdu v nižších oblastech nepřeje, také zde byla provedena změna. V sobotu se měl původně jet vytrvalostní závod, ale nakonec se jel kvůli nedostatku sněhu na zkrácené a upravené trati „pouze“ rychlostní. Ale i ten dal sportovcům značně do těla. Z Kapslovňáků byla v sobotu pouze mužská část družstva a to Jirka V., Honza, Lukáš a Vítek. Zbytek družstva padl do spárů nemocí a zranění.

Jinak byla ale účast závodníků celkem pěkná. V elitních kategoriích, tedy Muži A a Ženy A, zvítězili Luboš Schorný ze Starého města pod Landštějnem a Veronika Zvařičová z SKP Kornspitz Jablonec. Trať byla celkem náročná. Okruh byl dlouhý cca 2000 m. Nad střelnicí do kopce nahoru na horní stadion, ten projet a pak zase sešup dolu do „Bócáku“ pod střelnicí. A bohužel se to neobešlo i bez pár pádů. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Z našich chlapců na tom nejlépe byl Vítek Smetana, který se umístil na 7. místě.