III.ČP Bystřice pod Hostýnem 2014

Letos se již podruhé Kapslovňáci vydali do Bystřice pod Hostýnem, kde se tentokrát konalo třetí kolo českého poháru v letním biatlonu. První víkendový den byl ve znamení závodu s hromadným startem. Jako první se na start postavil náš nováček Lukáš Majer (dorostenec A), který dokázal během letního soustředění vylepšit střelbu, zásluhou toho získal stříbrnou medaili, ztráta na vítěze činila necelých 9 vteřin. Další stříbrnou příčku získala Adéla Markvartová (ženy A). Z kapslovňáských mužů A se nejlépe umístil Marian Valek, který i přes zdravotní problémy dokázal doběhnout na pátém místě. Dále se na osmé příčce umístil Jan Měšťák a v závěsu za ním doběhl Jiří Vlastník. V mužích B obsadil Vít Smetana nepopulární bramborovou příčku a Pavel Käss vybojoval 13. místo. Během sobotního odpoledne zazářila talentovaná Míša Durdová (žákyně A), která získala pro Kapslovnu zlatou medaili. Lukáš Hageneder (žák C) obsadil 23. místo.

Druhý závodní den sportovci absolvovali rychlostní závod. Kapslovňáci dokázali opět získat tři medaile, a to zásluhou Míši Durdové (stříbro), Adély Markvartové (stříbro) a Lukáše Majera (bronz). Marian Valek skončil v rychlostním závodě opět na 5. místě, Jan Měšťák se vešel mezi první desítku závodníků a Jiří Vlastník obsadil 13. příčku. V kategorii muži B obsadil Vít Smetana již podruhé za víkend bramborovou medaili a Pavel Käss skončil na 17. místě.

V následujících dnech budeme všichni ladit formu na MČR, které se uskuteční 27.-28.9. v Letohradu.