Vážení zákazníci, střelnice je otevřena pro veřejnost v plném rozsahu při respektování aktuálních nařízení.

II. ČP Jilemnice 22. – 23.8.2020

Předposlední srpnový víkend se i přes korona kritéria uskutečnilo II. kolo ČP. Velmi drsné podmínky pro účast zapříčinily to, že nejen náš klub přijel na závody ve ztenčeném počtu. Nicméně i jen deset závodníku Kapslovny dokázalo zamíchat biatlonovými kartami.

Pořadatelé si pro první závod připravili netradiční disciplínu a tou byl sprint se štafetovou střelbou. Štafetová střelba byla zásadní překážkou a zastavila v úspěchu mnoho sportovců, protože prověřila nejenom jejich trpělivost ale i smysl pro taktiku. Opravdu za pět minut dvanáct byla do závodu připuštěna Andrea Tučková (W), kterou i toto nepříjemné čekání nějak nezastavilo v boji o cenné kovy. V sobotním sprintu se štafetou střelbou vybojovala 3. místo. Druhou medaili tentokrát v barvě stříbrného lesku získal pro klub v další elitní kategorii Lukáš Majer (M). V neobvyklém sprintu také zazářila jasným vítězstvím Simona Elvy (W41). Poslední sobotní medaili vystřílela ve formě druhého místa Lenka Giovagnoni (W31).

V neděli se sprint opakoval, ale to už byl závod jak ho známe –  bez štafetové střelby. O jedinou medaili pro Kapslovnu se postarala Simona Elvy, které se podařilo na Hraběnce podruhé vyhrát.

Sprintový víkend je za námi a teď už se nedočkavě valí vrchol sezóny 2020. Balvany z letohradského areálu Šedivský lom už netrpělivě vyhlíží své závodníky, tak nám dál držte palce i na konci září. Věříme, že opět přivezeme do Prahy několik úspěchů.

Video ze závodů od Klubu biatlonu Jilemnice ZDE

výsledky 22.8.

výsledky 23.8.