Vážení zákazníci, střelnice je otevřena pro veřejnost v plném rozsahu při respektování aktuálních nařízení.

I.ČP Bystřice pod Hostýnem 19. – 21.6. 2020

Když se tým Kapslovny po dlouhé koronavirové odmlce připravoval na odjezd do dějiště I.ČP, předpověď počasí nebyla nikterak přívětivá. Na rozverné bystřické počasí byli závodníci již zvyklí, ale takto nevlídné počasí nikdo nepředpokládal.

Obvyklý páteční trénink byl přesunut na sobotu dopoledne, a závodníci tudíž měli více času na přejezd na místo konání. Někteří sportovci zvolili trasu přes Hradec, jiní se nezalekli věhlasné dálnice D1. Cesta trvající v průměru přes 4 hodiny, odnesla myslí cestující posádky do různých koutů světa. Po této strastiplné cestě se závodníci těšili na zasloužené jídlo a odpočinek.

Sobotní ráno sportovce přivítalo spolu s dešťovým bubnováním, jehož frekvence se během příštích 36 hodin pouze snižovala a zvyšovala. V doprovodu intenzivních kapek deště většina sportovců zamířila na trénink, aby se vyhnula nástřelové hysterii o desítky minut později. Samotný hromadný start byl velmi často doplňován slovy startéra: „bacha, dávejte pozor a běžte pomalu, protože to tady hodně klouže.“ Zavodní trať se totiž za několik hodin změnila v gladiátorské hry konající se v době záplav. Závodníci se tak dali rozdělit na ty, kteří si během závodu zaplavali a ty, kteří se snažili protančit všudypřítomným bahnem. I v těchto nemilosrdných a z velké části neregulérních závodech se podařilo Kapslovňákům získat dva stříbrné kovy. První 2. místo získal v kategorii muži Marian Valek a druhé v kategorii W41 Simona Elvy.

Avšak sobotní den byl ukončen nemilým překvapením. Silná řeka, na kterou se proměnilo prostředí střelnice, si vybrala svou daň. Zbraně vyčkávající své majitele měly v tomto počasí velmi těžký úkol. Nasáklé vodou volaly o pomoc. Jejich záchrana přišla mnohdy pozdě, a tak bohužel hodně pažeb zaplatilo svými životy. Popraskané se večer kroutily na zemi a jejich majitelé doufali, že zvládnou alespoň závod příští den.

Hučení nedalekého potoku probouzelo sportovce i do nedělního rána. Hymna kapek deště provázela i celým nedělním sprintem. Kapslovna se opět nenechala zlomit a znovu se jí z rybníčku podařilo vylovit pár medailí a také čtvrtých míst. V kategorii ženy se o medaili zasloužila 3. místem Andrea Tučková a v kategorii W41 1. místem Simona Elvy. Čtvrtá místa brala děvčata Anna Volfová (juniorky) a Zuzana Milnerová (W41). Vyhlášení bylo nakonec zrušeno a medailisté si své cenné kovy skromně osobně vyzvedli v závodní kanceláři.

Všem medailistům gratulujeme, pořadatelům děkujeme za snahu a vytrvalost a těšíme se na další plavbu na II.ČP. Váš tým Kapslovny.

výsledky závod s hromadným startem

výsledky rychlostní závod