II. ČP Bystřice p. Hostýnem

Krátce po odstartování prvního kola ČP se uskutečnilo i kolo druhé. Tentokrát se sportovci vydali do Zlínského kraje. Malebné město Bystřice pod Hostýnem je tradiční zastávkou biatlonové šňůry a letos se do ní podíváme hned dvakrát. Sobotní sprint se skupinovým startem přinesl Kapslovně pár cenných úspěchů. V kategorii W31 obsadila Lenka Giovagnoni 3. místo a v hlavní kategorii M 2. místo Marian Valek. Dále se těsně pod medailovými příčkami v kategorii junioři na 4. místě umístil Lukáš Majer.

2. místo Marian Valek (vlevo)

Druhý den se konala další poměrně nová varianta obdoby sprintu. Tentokrát se jednalo o sprint se štafetovou střelbou. Na stupně vítězů se opět nevešli někteří sportovci z Kapslovny. Čistá střelba bohužel nestačila Marianovi Valkovi na 3. místo, i když je nutno podotknout, že od zisku medaile ho dělilo pouze 1,3 sekundy. Nepopulární bramboru obsadila taktéž Lenka Giovagnoni (W31). Naopak zlepšení až na samý vrchol se
konalo v podání Lukáše Majera (junioři), kterému se to podařilo s čistou
střelbou.

1. místo Lukáš Majer (uprostřed)

Teď je na pořadu dne prázdninové období „velkého“ soutěžního klidu, ve kterém se ovšem rozhodně nezahálí. Kromě klasických tréninků a soustředění na přelomu července a srpna v Jáchymově, se stále konají kvalifikační regionální závody, jež slouží jako příprava na velké pohárové závody. Další otestování biatlonových schopností bude přichystáno na první zářijovou sobotu. Držte Kapslovňákům palce, ať se v závěru sezóny podaří forma správně naladit.