III.ČP Jilemnice 2018

Začátek nového školního roku s sebou přinesl i zbrusu nové biatlonové sportoviště. Závody českého poháru poprvé hostil jilemnický areál Hraběnka. Dle výkonů a především výsledků bylo evidentní, že hraběcí poměry Kapslovňákům svědčily. Poměrně náročné a houpavé tratě si závodníci v sobotu hojně užili, protože boje byly odstartovány královským vytrvalostním závodem. Královskou klasiku ovládl v kategorii muži B Jan Měšťák a v ženách B Simona Elvy, která dokázala zvítězit i s vyvrknutým kotníkem. Dalšími úspěšnými sportovci byly na 3. místech Lenka Giovagnoni (ženy B) a Marie Ksandrová (ženy A). Kromě zisku medailí se navíc podařilo i několika biatlonistům umístit do pátého místa – Zuzana Milnerová 4. místo (ženy C), Marian Valek 5. místo (muži A) a Lukáš Majer 5. místo (junioři).

1. místo Jan Měšťák – muži B                1. místo Simona Elvy, 3. místo Lenka Giovagnoni – ženy B

3. místo Marie Ksandrová – ženy A

Druhým konaným závodem byl nedělní sprint. Na kratší distanci se ze sobotních páťáků stali mistři, neboť Zuzana Milnerová (ženy C) a Lukáš Majer (junioři) ve svých kategoriích zvítězili. Oba ukázali, že se s nimi musí na nadcházejícím mistrovství počítat. Kompletní sbírku doplnila tentokrát 2. místem Marie Ksandrová (ženy A) a dalším 3. místem do sbírky Lenka Giovagnoni. Marian Valek se ani ve sprintu nedočkal medaile, jeho potíže s odporem na spoušti se opět promítly do střelby vstoje, a tak mu závod přinesl pouze nepopulární bramboru.

1. místo Zuzana Milnerová – ženy C

Všem medailistům gratulujeme a těšíme se na další sportovní výkony z vrcholu letošní letní sezóny 2018. Držte našim sportovcům příští víkend na MČR v Novém Městě na Moravě palce!